פירוק והרכבת מנופים

 
שירותי השכרה של מנופים לאתרי בנייה ולמטרות שונות מחייבים מעבר לציוד מכני מתקדם ברמה גבוהה ובנוסף צוות כוח אדם מקצועי, מורשה ומנוסה. השכרה של מנוף מתבצעת על פי שעה/יום עבודה ומלווה בעבודת מנופאי מנוסה.

הפעלה של ציוד כבד לצד עבודות בגובה הם בין הפעולות המורכבות והמסוכנות הגורמות לתאונות קטלניות בענף הבנייה ולכן יש צורך בהקפדה על עבודה בהתאם לכל כללי הבטיחות ועבודה עם צוות עובדים מורשים ומנוסים, בפיקוח מקצועי, במטרה להבטיח את יעילות העבודה והשגת מטרותיה, ובנוסף חיסכון ניכר בעלויות וניהול אתר עם בטיחות מלאה להגנה על חיי אדם.

פירוק והרכבת מנופים הם בין הפעולות המורכבות המתבצעות באתר הבנייה, כאשר מצד אחד עבודת ההתקנה מצריכה דיוק שאין שני לו ליצירת התאמה מושלמת בתנועה, ביכולת הנשיאה ובגובה, לצרכי הפרויקט, ומצד שני פירוק המנוף מיועד לשינועו ופינוי האתר להמשך העבודות בהקדם.
 

מנופי צריח מסוג עגורן

 
מנופי צריח מסוג עגורן החוליות הם המנופים הנפוצים ביותר באתרי הבנייה, בזכות בסיס איתן, גמישות תנועה רחבה ויכולת נשיאת משאות העולים על עשרים טון. יחד עם זאת פירוק והתקנת מנופים מסוג זה מצריך ידע, מיומנות וכלים מתאימים, ומדובר בעבודה בת מספר ימים בכל פעם.

בהזמנת מנוף מסוג עגורן חוליות לא תזכו למוצר מדף המשונע אל האתר במצב מוכן לעבודה, כי אם כלי רכב מכני שעיקר עבודת ההרכבה מתבצעת באתר ועל פי צרכיו. העגורן ימוקם בסמוך לקיר תומך קיים בהתאם לכמות החוליות ולצרכי הגובה הנדרשים לעבודה.

כחלק מתכנון עבודות הבנייה יש להביא בחשבון את זמן פירוק והרכבת המנופים באתר, הקצאת מקום ייחודי בהתאמה לדרישות הבטיחות ובחינה מוקפדת של המוצר לאחר ההרכבה על ידי צוות מוסך ומפקח מקצועי.
 
פירוק והרכבת מנופים
 

אופן פירוק והרכבת עגורנים:

 
קיימים מספר סוגי עגורנים שאופן הפירוק וההרכבה שלהם שונה זה מזה, ביחס ליחידת הבסיס, לגודל ולמשקל החוליות ולשיטות החיבורים. ככלל, כל החיבורים מתבצעים באמצעות נעילה ובחיבורים יבשים בלבד, כאשר קיימת חשיבות גדולה ליצירת המכלול כשלם, לזרוע יציבה ואחידה כיחידה אחת, הן לצורך יכולת ההעמסה הנדרשת והן לצרכי בטיחות.

הרכבת המנוף מתבצעת באמצעות ציוד מכני הנדסי כבד שנדרש ידע ומיומנות בהפעלתו.

ההתקנה הראשונית מתבצעת באמצעות הנחה וקיבוע של יסודות המנוף, באמצעות יציקת בטון או לחילופין בסיס נייד. גודל הבסיס ומשקלו מותאם לגודל ולסוג המנוף. בהמשך נקבע גובה ההנפה באמצעות יצירת מתקן הנדסי בעל בוכנות הידראוליות שהוא המגבה (בדומה למכשיר מגביה רכב- הג'ק), וחיבור מקצועי על בסיס ציר מסתובב המאפשר תנועה רחבה של יחידת ההנפה. יחידת ההנפה מותקנת קודם לכן בנפרד על פי כמות החוליות הנדרשת.

פירוק של מנוף מתרחש אף הוא לאורך מספר ימים, בתהליך הפוך לזה של תהליך ההתקנה: פירוק עדין של החוליות אחת אחת והעמסתן, ניתוק החיבור ופירוק היסודות. לא מן הנמנע שיהיה צורך בשימוש מנוף נשיאה קטן לצורך סיוע בפירוק מנופי עגורן חולייתיים כבדים.
 
גובה עבודות מקצועיות בתחום הבניין בע"מ מתמחה בפירוק והרכבת מנופים – לפרטים נוספים צרו איתנו קשר: 072-3250641.