גובה עבודות מקצועיות בתחום הבניין בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7766307
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

עגורן צריח

 
אם בעבר פעולות בניה, כולל פעולות בניה מורכבות (קחו את הפירמידות למשל) נעשו באופן ידני לחלוטין כשפועלי הבניין סוחבים בעצמם משאות כבדים, היום הדברים אינם כך. היום ישנו ציוד מכני הנדסי אשר מבצע את פעולות ההרמה והסחיבה עבורנו ויש בכך כמובן הקלה גדולה. במקום בניה שלוקחת עשרות שנים, הבניה לוקחת בסביבות שנה ואף פחות. הציוד בו משתמשים להרמה וסחיבה הוא מנוף, כאשר ישנם מנופים בסדרי גודל שונים ובעלי מבנה שונה. סוג נפוץ של מנופים שנמצא באתרי הבניה הוא עגורן, ובמיוחד הגדול שבהם - עגורן צריח המכונה גם עגורן מגדלי.
 

מבנה עגורן צריח

 
המנוף באופן כללי לא רק סוחב או מרים משקל כבד. הוא בנוי על פי עקרון פיזיקלי המאפשר לו להרים משקל כבד משמעותית, כשהמבנה שלו, הכולל בסיס וגם זרוע נעה ומסתובבת, מאפשר לו להכפיל כוח. העגורן, ובמיוחד עגורן צריח, מבוסס על מערכות של כבלים חזקים, כננות וגלגלות יחד עם מנועים חשמליים בעלי עוצמה רבה המגדילים פי כמה את הכוח של העגורן ומוסיפים משמעותית לכוח הפיזיקלי שנוצר כבר מעצם המבנה של בסיס וזרוע.

עגורן צריח מורכב מהחלקים הבאים:
  • הבסיס: הבסיס הוא יסודות העגורן והחלק הנייח שבו. הבסיס העשוי מתכת ממוקם בתוך יציקת בטון כבדה, מה שמאפשר את יציבותו למרות המשקלים הכבדים וגובה העגורן.

  • המגדל או הצריח: זהו החלק האנכי והגבוה המחבר בין הבסיס למנוף עצמו- הזרוע של העגורן. באמצעות המגדל ניתן לקבוע את גובה המנוף כשישנן שיטות שונות לכך (פירוט בהמשך)

  • המנוף: המנוף מורכב משתי זרועות מסתובבות הנעות על גבי ציר. זרוע הארוכה היא זו שתפקידה הוא להרים את המשאות ואילו הזרוע הקצרה נותנת לה קונטרה בעזרת מנועים ומשקולות הממוקמים עליה.
 
עגורן צריח
 
 

סוגים של עגורני צריח

 
עגורן צריח הוא בכל מקרה אותו עגורן ענק אותו אנו רואים באתרי הבניה. אין היום אתרי בניה שאין בהם עגורן צריח. עגורן כזה נדרש ומהווה הכרח במיוחד כאשר מדובר על בניין רב קומות, כמו חלק גדול מהבניינים הנבנים כיום. ההבדלים בין סוגים שונים של עגורני צריח אינו גדול ומסתכם באופן הגבהת הצריח על מנת שיתאים לגובה המבנה בכל שלב של הבניה. סוגי עגורני הצריח שישנם הם:

  • עגורן טלסקופי: בעגורן טלסקופי התאמת גובה הצריח נעשה באמצעות הרמת או הורדת שלד פנימי שנמצא בתוך השלד החיצוני של העגורן. הדבר דומה לאופן בו פותחים או מאריכים טלסקופ או משקפת ולכן הוא נקרא כך. היתרון של עגורן זה הוא שהגבהתו או הנמכתו מהירים מאוד. החיסרון הוא הגובה המוגבל אליו ניתן להגיע. גם טווח המרחק אליו יכול להגיע עגורן צריח מסוג זה והמשקל אותו ניתן להרים הם מוגבלים.

  • עגורן חוליות: בעגורן חוליות אופן ההגבהה של הצריח הוא מודולרי, על ידי חוליות שמוסיפים או גורעים מהמגדל, ממש כפי שבונים מגדל קוביות. ברור שהוא "קצת" יותר יציב, ממגדל קוביות שנבנה אצלכם בסלון אך היציבות מוגבלת, לכן, עגורן חוליות החל מגובה מסוים נשען על קיר הבניין הנבנה. כאשר הוא נתמך הוא יכול לשמש גם לבניית בניינים גבוהים מאוד. החיסרון בסוג עגורן זה הוא שהרכבת החוליות ופירוקן הוא איטי ומורכב יותר ויכול לקחת גם כמה ימים.
 

השכרת עגורני צריח - רק אצל מקצוענים

 
השגת עגורני צריח לפרויקט בניה נעשית באמצעות השכרתם מחברות העוסקות בכך. חשוב לציין שהשכרת העגורן כוללת לא רק את השכרת המכשיר והקמתו באתר הבניה אלא גם את עבודתו של מפעיל העגורן, מנופאי, המתמחה בתפעול מכשיר עצום ומורכב כזה. תפעול מנוף בכלל ועגורן צריח בפרט דורש הכשרה פורמלית, ניסיון ומיומנות רבים שלא כל אחד יכול לספק.

 
אנו בחברת גובה - עבודות מקצועיות בתחום הבניין בע"מ נספק לכם הן את העגורן (או כל סוג מנוף אחר לו תזדקקו) והן את בעל המקצוע שיתפעל אותו. הרכבת המכשיר ותפעולו נעשים ביסודיות ובהקפדה על כל כללי הבטיחות שישנם.
 
יש לכם שאלה? אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון: 073-7766307.