גובה עבודות מקצועיות בתחום הבניין בע"מ
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
phone number
 
 
 
 
התקשרו עכשיו
 
073-7766307
 
זהו מספר מקשר
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צרו קשר
 
*
 
*
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סוגי עגורנים

 
הטכנולוגיה המתפתחת והמכשור המתקדם בענף הבנייה מאפשרים כיום התקדמות ויעילות בפרויקטים בתחום הבנייה לצד תנאי בטיחות מוקפדים. אחד הכלים המכניים החשובים בהם עושה שימוש כל קבלן הוא העגורן. עגורן הוא למעשה סוג של מנוף, הניצב על גבי רגל אחת בלבד ומחובר אל יחידת הנפה – זרוע כפולה על גבי ציר מסתובב המאפשרת שינוע של משאות כבדים במיוחד במהירות וביעילות בין הנקודות השונות באתרי הבנייה.

קיימים מספר סוגי עגורנים, המתאימים למטרות ולאתרים שונים, ביניהם עגורן מסילתי המותקן על גבי קרונית רכבת ומשמש להעמסת משאות לצורך עבודות מסילה, משאית מנוף המחזיקה בזרוע הנפה נישאת על גבי המשאית ומסייעת בעבודות הובלה ועגורן נמל המשמש כמנוף נייח הממוקם בסמוך לסיפון ומסייע בפריקת משאות מכלי השיט.
 

שני סוגי עגורנים בולטים בעולם הבנייה הם עגורני הצריח:

 
  • עגורן טלסקופי – עגורן בנייה אשר מאפשר הגבהה של השלד הפנימי הנמצא בתוך השלד החיצוני של הצריח. העגורן הטלסקופי פשוט ומהיר להקמה ולפירוק, מתאים לפרויקטים בהליך ביצוע בן שעות אחדות, מחירו אינו גבוה והוא ניתן להשכרה על פי שעות או על פי יום עבודה. עגורן זה מוגבל בגובה אליו הוא מסוגל להגיע, וטווח התנועה שלו מצומצם ביחס לעגורני צריח אחרים. מדובר בעגורן בגודל בינוני המתאים לעבודה בפרויקטים קטנים וללא צורך בהגעה לגובה רב או גמישות תנועה רחבה. העגורן הטלסקופי בעל יכולת נשיאת משאות במשקל בן עד כ-5 טון.

  • עגורן צריח עגורן הצריח הוא עגורן הבנוי בתצורה מודולרית המאפשרת שינויים והתאמה של גובה ועומס ביחס לאתר הבנייה ולצרכיו. ההתאמה מתבצעת באמצעות הגבהה של העגורן על ידי הוספת חוליות, תוך תמיכה לה זוכה המכשיר מקיר המבנה מה שמסייע ליציבותו ומאפשר תוספת שאינה מוגבלת על פי צורך. מדובר בעגורן כבד במיוחד בעל יכולת נשיאה בת כ-20 טון משא, והוא המנוף הנפוץ והפופולרי ביותר באתרי הבנייה. עגורן חוליות מצריך התקנה מדויקת של החוליות הכבדות וקיבוען על פי צורך, מה שהופך את התהליך לארוך ומורכב יותר.
 
סוגי עגורנים
 

סוגי עגורנים מהטובים שיש

 
קבלנים ובעלי מקצוע עושים שימוש דרך קבע בשירותי השכרת מנופים, כאשר חשוב מאוד להתאים את סוג המנוף לאתר הבנייה ולמשימות הנדרשות. עבודות בגובה הן עבודות מורכבות המצריכות היכרות והתמצאות בהנחיות בטיחות רבות וחשובות, כאשר לקבלן וליזם ישנה אחריות מלאה על פעילות האתר ועל ביצוע פעולות להימנעות מתאונות.

 

השכרת מפעיל עגורן צריח

 
השכרה של מנוף מכל סוג אינה דומה להשכרת רכב, וכוללת גם את השכרת שירותיו של מנופאי, מפעיל עגורן צריח. מדובר בתפקיד המחייב רישיון מיוחד והיכרות וניסיון על גבי הכלי המורכב והמסוכן, וחשוב לוודא כי מדובר במנופאי מורשה וכי לחברה כל האישורים הנדרשים להעסקת עובדי בנייה בכלל ומנופאים בפרט. קבלנים, יזמים ובעלי מקצוע עצמאיים בעולם הבנייה נותנים אמונם בחברות מיקור חוץ מקצועיות להשכרת מנופים ושירותי הפעלתם.
 
יש לכם שאלה? אתם מוזמנים לפנות אלינו בטלפון: 073-7766307