שירותי תיקון והרכבת מעליות למנופים הם שירותים מקצועיים המצריכים היכרות מעמיקה עם הענף ומוצריו, ועל כן חברה מקצועית העוסקת בענף תספק שירות מסוג זה רק למנופים המשווקים על ידה.

בתכנון והתקנת מנופים, ובשירותי תיקון והרכבת מעליות למנופים, שאלת הבטיחות היא ראשונה במעלה ומחייבת היכרות מעמיקה, ניסיון וידע רב בכלים האמורים. מעליות למנופים הן מוצר אשר מותאם אישית לצרכי כל פרויקט ופרויקט ומצריך התקנה מקצועית וייחודית על פי פרמטרים של גובה, גודל משטח, מעקה ומיגון ויכולת נשיאה.

בתיקון של מעלית חשוב לעבוד עם טכנאי מקצועי בלבד המכיר היטב את המוצר ובר סמכא והרשאה לטיפול בו.

מעליות למנופים מיועדות למספר שימושים:יצירת משטח הגבהה לעובדים – בתעשיית הבניין, בעבודות בנייה בגובה, לא אחת נדרשת נגישות של עובדים ופועלים בשטח למיקומים בעלי גובה רב, וזאת בבטיחות מלאה, לעתים תוך אחזרה בציוד וכלי עבודה וכאשר הצורך הוא בעמידה יציבה וזוג ידיים פנויות. מעלית משטח המחוברת לזרוע המנוף היא בעלת יכולת להניף את העובד ולמקם אותו ברמת דיוק גבוהה במיוחד תוך יצירת נגישות מלאה לעובד על פי צורך. תעשיות נוספות העושות שימוש בבמות הרמה ומעליות למנופים הן תעשיית הניקיון בניקוי חיצוני למבנים גבוהים, בהם נדרשים העובדים למרק מבנים בעלי מעטפת חיצונית של פולימריים, הנראים כזכוכית ונדרשים להברקה, או לניקוי חלונות גבוהים מצדם החיצוני.

  • יצירת משטח הגבהה למשאות – הן בתעשיית הבניין והן בתעשיית ההובלות נדרשים מנופים בעלי יכולת להרים משאות כבדים על גבי משטח ישר ובטיחותי, ולא בתנאי תליה ואחיזה כפי שאנו רואים לא אחת. משטח הגבהה למשאות יכול להיות לאריחי ריצוף, פריטי נגרות (ארונות מטבח להתקנה, מדפים, מזנונים), גבס ובטון לצרכי יציקה, חלונות ותריסים מוכנים להתקנה ועוד. גם את שירותי ההובלות משרתות מעליות המשא המותקנות על גבי מנופים. בהתקנה של מעלית משא בעבור אלה יש להביא בחשבון הן את המשקל אותו היא מיועדת לשאת והן את גודל המרחב והמשטח לו היא זקוקה. חשוב גם ליצור אפשרויות קיבוע יציבות ומלאות לכל סוגי הציוד ופתרונות לנגישות ההעמסה.