נכון להיום, שכר המינימום החוקי עבור מפעיל עגורן צריח בענף הבנייה עומד על 52 ש"ח לשעה. עם זאת, צריך להמשיך לעקוב אחר התקנות ולעדכן את המעסיק בכל שינוי. במהלך מעקב כזה, כדאי גם להביא בחשבון את הגורמים שמשפיעים על השכר


א. מספר שנות ניסיון – ככל שיש יותר ניסיון לכל מפעיל עגורן צריח, כך השכר לשעה יעלה. מבחינת המעסיק, המשמעות של מספר שנות ניסיון היא שבין היתר אפשר לסמוך עליו ושכנראה הוא מכיר היטב את העבודה.

ב. מספר שעות העבודה – יש בעלי מקצוע שגובים שכר פר פרויקט ולא פר שעה. לעומת זאת, יש כאלה שמדורשים שכר מסוים כאשר מספר שעות העבודה נמוך – אך שכר אחר כאשר מספר שעות העבודה גבוה. לכן, בודקים כל מקרה לגופו רק אז מתאמים חוזה העסקה מול מפעיל עגורן צריח.

ג. תוספת מאמץ – יש תנאים מסוימים שבהם מנופאים זכאים לתוספת מאמץ של 3.5 ש"ח לכל שעת עבודה בפועל בעגורן. תוספת המאמץ אמורה להינתן גם עבור מפעיל עגורן צריח בענף הבנייה וגם עבור ענפי תשתיות, עבודות ציבוריות, שיפוצים וכן הלאה.

מה עושים אם חלה הפרה בחובת תשלום השכר?


השכר של מפעיל עגורן צריח נקבע על פי החוק אבל אפשר לראות שהוא דינאמי ואינו קבוע. בכל מקרה של חשש להפרה בחובת תשלום שכר המינימום או בחובה להעביר את התשלום בזמן, כדאי לפנות אל בתי הדין לעבודה. כך דורשים מהמעסיק למלא את חלקו ואף יכולים להטיל עליו סנקציות של תשלומי פיצויים. בכל מקרה, אף מפעיל עגורן צריח לא צריך להסכים לקבל שכר נמוך יותר מהקבוע בחוק


לבסוף, צריך להבחין בין שכר ממוצע של מפעיל עגורן צריח שהוא שכיר לבין מנופאי שמציע את השירות שלו כעצמאי. כאשר העובד שכיר, יש עוד תנאים סוציאליים שאמורים להופיע בתוך התלוש. אבל אם העובד עצמאי, הוא גובה שכר מעט גבוה יותר ומגלם אותו בחשבונית. אז גם בהקשר הזה, הפתרון הכי טוב להיערך לקראת העסקת עגורן היא לבדוק את התנאים.